Close X

Чи потрібно платити аліменти, і що буде, якщо не платити аліменти

алименты платить нужно

Питання просте тільки на перший погляд, бувають дуже різні ситуації. Для початку потрібно вирішити моральну проблему – платити чи не платити своїй дитині? Також важливо розуміти чи готові ви ініціювати проти батька вашої дитини процес по стягненню аліментів?

Перш за все, потрібно відповісти чесно на кілька питань: Яке матеріальне становище у вашої дитини? У що він одягається і чим харчується? Чи має він можливість вчитися і розвивати свої таланти? Яку частину в цьому забезпеченні відіграє сума ваших аліментів і що зміниться, якщо ви ці аліменти не будете платити? Може бути, ваших аліментів не вистачає навіть на половину вартості харчування. А може, сума з лишком покриває витрати на його харчування, одяг і розвиток, і навіть на відпочинок.

Що буде, якщо ви перестанете платити аліменти?

На жаль, багато батьків, коли мова заходить про відрахування від їх доходів, поняття не мають, скільки коштує утримання дитини. Вони впевнені, що ті гроші, які вони платять, дружина витрачає не на дитину, а на свої розваги. Забувають, що нормальні кросівки, одяг для підлітка зараз коштують 60 – 100$. Не кажучи вже про інші речі і нормальне харчування.

Але, на жаль, буває і навпаки, дитина, отримуючи нормальні аліменти від батька, ходить в лахмітті і харчується хлібом з молоком. Буває і так. Тому, якщо ви об’єктивно і чесно відповісте на ці питання, то буде дуже легко вирішити: платити чи не платити аліменти.

Далі перейдемо від моральної сторони до юридичної. І розглянемо, що буде, якщо не будемо платити аліменти.

Після розірвання шлюбу, довгого ряду судових розглядів, розділу майна і визначення суми аліментів, багато батьків забувають або просто не хочуть виконувати судове рішення.

У таких випадках аліменти стягуються судом, який виносить рішення – і передає виконавчий лист до виконавчої служби. Якщо боржник відмовляється платити – крім заборгованості по аліментах до боргу додається виконавчий збір. Що показово – заборгованість державний пристав розрахує не виходячи з суми ваших реальних або задекларованих доходів, а з суми середнього заробітку по регіону, яку він отримає в органах статистики. І сума заборгованості може виявитися набагато вище, ніж ви очікуєте.

Крім того, на заборгованість буде нараховуватися пеня. До чого це призведе? Сума заборгованості швидко виросте до великих розмірів, тому що за три-чотири місяці розмір пені зрівняється з сумою заборгованості. Виконавець легко накладе арешт на ваше рухоме і нерухоме майно, а якщо вартість заборгованості буде порівнянна з вартістю машини, мотоцикла або навіть квартири – він може продати це майно з аукціону. Це означає, що одного разу вашу машину або мотоцикл просто відберуть і поставлять на штрафмайданчик, а квартирою ви не зможете розпоряджатися. У разі, якщо на стороні матері дитини є адвокат, він може клопотати про продаж даного майна з аукціону, що не складе великих труднощів. Несплата аліментів протягом більше трьох місяців – підстава для притягнення до кримінальної відповідальності за злісну несплату. Це загрожує штрафом, а в особливо великих випадках – навіть позбавленням волі.

Якщо у вас є борг по аліментах, можуть обмежити виїзд за кордон. Це порушує ваші конституційні права на свободу пересування, і ви можете оскаржити таке рішення через суд, але вже після того, як літак полетить без вас. До того ж, це буде коштувати грошей, часу, і емоцій від зірваної поїздки.

Попереджений значить озброєний. Знаючи все це, ви легко зможете відповісти собі на питання, варто чи не варто платити аліменти, і яка реальна ціна несплати.