Close X

Як подати на аліменти до суду?

алименты помощь суд

Все частіше батьки звертаються до органів державної опіки з нагоди подання заяви на аліменти.

На аліменти подають, коли потрібна підтримка у матеріальному значенні батькам утримання своїх дітей чи близьких родичів. І найчастіше у нашій країні це саме виплати для неповнолітніх. Щоб отримати аліменти, важливою умовою є споріднений зв’язок між людиною, яка виплачуватиме аліменти і тим, на кого приходитимуть ці виплати (пам’ятаємо про наявність свідоцтва про народження дитини із зазначенням батька, з якого будуть стягуватись аліменти або додати позовні вимоги, в яких просити встановити батьківство з цим батьком).

Найчастіше люди дуже передчасно підходять до стягнення аліментів, і формують свій запит виходячи з досвіду малознаючих людей і формують позов та інші документи для стягнення аліментів, можуть не врахувати всіх обставин забезпечення дитини та вказати мінімальну суму аліментів, що прямо суперечить інтересам дитини, і може бути підставою для – збільшення суми аліментів.

Аліменти через суд

Коли сторони не діють згоди на виплату, можна подати до суду. У цьому випадку важливо розуміти, як це зробити, що потрібні і нюанси цієї процедури. Якщо угоди про виплати не було раніше, то звертатися до суду можна у будь-який час, не важливо у розлученні або ще у зовсім співжитті перебувають люди.

Існує 2 процеси провадження суду:

  • наказний;
  • Позовний.

У першому випадку заява подається до суду, подання здійснюється за місцем проживання. Не відбувається тривалого судового процесу, швидко розглядається сама справа (5 днів), перед суддею постає позивач та відповідач.

У другому випадку йде довгий судовий розгляд, заява подається до районного суду, позивач готує документи про кількість осіб, які беруть участь. Сторони обов’язково присутні у суді.

Скасування рішення щодо аліментів

Щоб скасувати рішення судді, потрібні докази обставин, на які вказує позивач.

Для подання до суду потрібне таке:
– копія паспорта позивача/заявника, відповідача;
– копія свідоцтва про народження дитини;
– при розлученні потрібна копія договору про розірвання шлюбу;
– за наявності довідки з місця роботи, де буде зазначено розмір зарплати (позивача, відповідача).
– Квитанції, що засвідчують витрати на дитину;
– за наявності довідки з місця навчання;
– довідка з ЖКГ, що підтверджує місце проживання позивача та дитини.

Наше адвокатське бюро пропонує повноцінний супровід клієнта у сімейних справах, звертайтесь за телефоном +38 044 300 0333.