Close X

Правда про професію адвокат

адвокат киченок андрей

Нещодавно, сидячи в кріслі біля каміну, розмірковував над обраною життєвою дорогою і професією. Позаду довгий, нелегкий, але цікавий шлях і згортати, звичайно ж, не збираюся! АЛЕ, якщо б на початку подорожі знав про всі труднощі і проблеми, хто знає, пішов би тернистою дорогою адвокатури чи ні …

Для помічників і початківців адвокатів вирішив виділити кілька пунктів даної професії, так як багато хто не розуміє або поки не бачать всіх майбутніх складнощів. Адже помилка адвоката може коштувати клієнтові грошових втрат і/або декілька втрачених років життя за ґратами, проблемами зі здоров’ям і тд.

Моральна сторона адвоката

Завдання адвоката не закрити “список бажань” клієнта – відпрацювати гонорар, а допомогти людині реалізувати свої права законним способом. Проблема, коли клієнт цього не розуміє і хоче отримати результат тут і зараз. У таких випадках адвокату доводиться працювати – психологом, консультантом, священиком. Адже не всі справи доходять до судового розгляду!

Багато клієнтів думають, що робота адвоката – це взяти шаблон позовної заяви, заповнити та надіслати до суду. Напевно, в якомусь пласкому світі це так і працює, але в багатогранному світі юриспруденції так не буває. Нерідко позовну заяву або клопотання пишеш до самого ранку і приїжджаєш на суд до клієнта втомлений і сонний, а попереду цілий робочий день, наповнений і іншими не менш важливими справами.

Судове засідання для мене схоже на складну гру в покер з тисячами правил і мільйонами змінних, де сильний набір карт можуть побити слабші і не один туз в рукаві не допоможе. Так, це – НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ, звикайте, в нашій країні її багато.

Плюси роботи Адвоката

  1. Немає начальства/вільний графік.
    Ніхто не вказує адвокату, як і де працювати. Він самостійна одиниця. Потрібно лише, щоб він дотримувався закону, ряд стандартів і правил у сфері адвокатури.
  2. Необмежені можливості заробітку.
    Адвокат сам призначає розмір гонорару, який вважає справедливим і теоретично ця сума нічим не обмежена.
  3. Авторитети серед населення.
    Можливо, хтось не погодиться, але адвокатський статус означає як мінімум, що людина досить освічена, володіє певними навичками, знаннями та досвідом недоступним простому громадянину.
  4. Радість від перемог.
    Ніщо не зрівняється з тим внутрішнім відчуттям коли ти зміг, довів і коли у тебе вийшло домогтися позитивного результату.

Мінуси роботи Адвоката

  1. Немає роботи, немає і грошей.
    Ніхто вам не буде давати клієнтів. Якщо у вас немає клієнтів, то у вас немає і заробітку. Зарплату адвокат не отримує. Більш того, він повинен сам постійно кудись платити. Внесок в адвокатську палату, оренда офісу, зарплата бухгалтера, транспорт, канцелярія, податки, внески в пенсійний фонд і багато іншого. В результаті сума набігає досить-таки значна.
  2. Заробітку може і не бути.
    Якщо не тішити себе ілюзіями, то величезна частина адвокатів взагалі не має клієнтів, а працює за призначенням слідства або суду як безкоштовні захисники. Таким чином і на прожитковий мінімум не заробиш і, звичайно ж, не варто забувати про щомісячні витрати.
  3. Відсутність соціальних гарантій.
    Ні лікарняних, ні відпускних ні всього того, що могло б гарантувати трудове законодавство. Крім того, не можна зібратися у відпустку і кинути свого клієнта. Якщо у вас є справи в провадженні, а їх, як правило, кілька, то все кинути і поїхати не вийде. Ні суд, ні слідство не хвилює ваша відпустка, проблеми зі здоров’ям або інші ваші справи. Ніхто крім вас не буде відкладати судові засідання які слідчі дії. Це теж треба мати на увазі.
  4. Відсутність авторитету у держави.
    Можливо прозвучить різко, але останнім часом простежується чітка тенденція до знецінення авторитету адвокатури в ролі держави. Адвоката намагаються зробити номінальною фігурою, яка нічого не може і нічого не вирішує.
  5. Обвинувальний ухил системи.
    Наскільки важко стороні захисту довести свою позицію в суді, настільки ж легко звинувачення протягує до суду будь-яке марення. Більше 99% кримінальних справ, що надійшли до суду, мають обвинувальний вирок. Але це не означає, що все втрачено.

Якщо ви вирішили стати адвокатом і роздумуєте «а чи буде легко?» –  ні не буде! Але, дорогу здолає той, хто йде.