Close X

Ризька 19-а тихий самобуд в Києві, ЖК Прибалтійський

рижская 19а самострой

З 2015 року в Шевченківському районі міста Києва зводиться десятиповерховий будинок в приватному секторі по вулиці Ризька 19 а – ЖК «Прибалтійський» .

Трохи передісторії:

У 2007 році міська влада Києва передали земельну ділянку площею 0,2 га в оренду на 10 років компанії « Еско-Транс-Кі» під будівництво комплексу індивідуальних малоповерхових зблокованих будинків – таунхаусів / котеджів (до 3-х поверхів і висотою не більше 9-ти метрів), згідно з пунктом 2.18 ДБН В.1.17-2002 “Пожежної безпеки об’єктів будівництва”.

У 2015 році забудовник виставив проект з попереднього продажу на 10 (і більше) – поверховий будинок з порушенням всіх норм містобудування, пожежних, газових, благоустрою та добросусідства. Ділянка безпосередньо знаходиться поруч з зсувонебезпечною зоною і при будівництві об’єкта середньої або високої складності в цій зоні може статися зсув, що спричинить руйнування сусідніх ділянок.

Також, поряд з будівництвом знаходиться газорозподільний пункт малого тиску (ГРП), який забезпечує частина Сирецького мікрорайону газом і в разі зсуву може бути пошкоджений і спричинити техногенну катастрофу в Києві. Геодезичні дослідження не були проведені, а безпечні норми, допустима відстань від будинку до ГРП було порушено забудовником.

З кожним новим поверхом обурення активістів та сусідів наростало, що призвело до блокування самобуду і розірвання договору оренди в Київській Міській Раді – Рішення від 17 березня 2016 року №230 / 230.

Згідно журналістському розслідуванню все фірми пов’язані з Олексієм Агеєвим та Феліксом Радецьким , які раніше працювали на скандально відомого забудовника Анатолія Войцеховського .

До висновку по даному об’єкту, з боку забудовника було скоєно цілу низку порушень:

  • Порушення цільового призначення землі;
  • Порушення функціонального призначення землі по генплану;
  • Порушення державних будівельних норм;

за які суб’єкти незаконного будівництва не були притягнуті до відповідальності, а саме (крім перерахованих вище осіб) Олександр і Геннадій Коваль, які виступають акціонерами і директором компанії, відповідно, ТОВ «Еско-Транс-Кі» .

Що далі:

Понад рік, ділянка була у занедбаному стані і на ньому проживали охоронці об’єкта забудовника. Кілька разів злодії скористалися зруйнованими сусідськими тинами і зробили кілька крадіжок у сусідів через ділянку забудовника (є відповідні заяви в Національну Поліцію про вчинення кримінального правопорушення).

27.02.2018 року наказом № 158 директор Департаменту містобудування та архітектури – Свистунов Олександр видає містобудівні умови і обмеження на будівництво індивідуальних малоповерхових зблокованих будинків садового типу.

Дані містобудівні умови і обмеження грубо порушують Генеральний план міста Києва та проект планування приміської зони до 2020 року пункт 3.3 сторінки 16, в якому зазначено, що садові, котеджні, малоповерхові, зблоковані споруди мають висоту від 1-го до 3-х поверхів. Згідно ДБН 360-92 ** пункт 3.19 * до 4-х поверхів і висотою до 9-ти метрів, згідно ДБН В.1.1-7 діє до: 2016 пункт 4.9.

Також, порушуються відступи від будівлі для проїзду пожежної техніки – 3,5 метра згідно ДБН 360-92 ** пункт 3.22.
Чи не були проведені Інсоляціонний розрахунки згідно нормативів протипожежних, побутових розривів, з урахуванням глави 17 Земельного Кодексу України.
Не були дотримані відступи від червоних ліній, магістральних – 6 метрів і житлових – 3 метри, пункт 3.32 ДБН 360-92 **.
Не дотримано відступи від житлових, сусідських будинків – 15-20 метрів згідно з пунктом 3.37 ДБН 360-92 ** таблиця 3.3.
Банально, забудовник не провів громадські слухання і не надав план проекту.

Активістів засмучує, що після багатьох звернень громадян та депутатів, Департамент з питань архітектурно-будівельного контролю в особі директора Кузьменко В.В. не діє . До того ж, не виконані обіцянки мера Віталія Кличка розібратися з незаконними будівництвами.

Але активісти і сусіди даного самобуду не сумують. Юристи нашого Бюро активно збирають інформацію для отримання правової позиції і захисту прав жителів Сирецького мікрорайону. Разом ми сила!