Close X

Порушення містобудівного кадастру за адресою – вул. Ризька 19а, Київ

Кожне місто на землі має свій унікальний архітектурний стиль, що відрізняється великою різноманітністю і архітектурними рішеннями. Наприклад, архітектори нарахували в Києві понад 30 різних стилів архітектури, а в 2012 журнал NEW YORK TIMES присвятив статтю Києву, назвавши його найкрасивішим містом Європи.

Але, на жаль, наша стаття буде не про те, наскільки прекрасне наше місто. З 2012 року вигляд Києва почали псувати незаконні будівництва. Висотні скляні будівлі і бізнес-центри виростали в центрі Києва один за іншим. Найчастіше за такими об’єктами будівництва стояли дуже впливові бізнесмени, які в гонитві за грошима і жадібністю понівечили історичний Київ. Мало того, створили в місті справжню техногенну катастрофу і транспортний колапс.

З кожним роком кількість самобудів тільки збільшувалася, і чиновники всіх рангів обіцяли обов’язково виправити плачевну ситуацію. Передвиборні гасла і обіцянки депутатів були наповнені словами розуміння ситуації і обіцянками неодмінно вирішити ці проблеми, як тільки кандидати прийдуть до влади. На ділі ж обіцянки залишилися обіцянками.

Йшли роки, влада мінялася одна за одною, але проблему з самобудами ніхто не вирішував. Епопея і нахабство забудовників привела до мітингів під Верховною Радою і Адміністрацією Президента України в 2015 – 2016 роках. Тоді можновладці прислухалися до думки громадян і заморозили більшість незаконних будівництв.

Наше Адвокатське Бюро представляє інтереси сусідів одного з об’єктів незаконного будівництва по вулиці Ризька 19а в Шевченківському районі міста Києва. За останньою інформацією з містобудівного кадастру, ділянку Ризька 19а розташований в зоні садової забудови до 3-х поверхів.

Сьогодні забудовник вже перевищив допустиму поверховість будівлі, а об’єкт будівництва знаходиться безпосередньо на червоних лініях (згідно з пунктом 3.32 ДБН 360-92 ** – відступи від магістральних червоних ліній повинні складати 6 метрів і від житлових – 3 метри). Також даний об’єкт будують без дотримання технічних норм, які не зміцнивши попередньо фундамент будівництва поруч з зсувонебезпечною зоною, хоча будівництво знаходиться впритул до газорозподільній підстанції ГРП, яка почала руйнуватися в 2015 році. Приписи підприємства «Київгаз» забудовник не виконав до сих пір, прикриваючись тим, що це повинні зробити компанії-підрядники (забуваючи що відповідальність несе він особисто, згідно з чинним на сьогодні договором оренди), не беручи до уваги, що подібні дії призведуть до руйнування ГРП -37.

Всі дії забудовника можуть призвести до техногенної катастрофи в даному мікрорайоні:

  • З огляду на специфіку місцевого ґрунту і через активації грунтів в зсувонебезпечный зоні сусідні садові будиночки можуть піти в яр;
  • Через руйнування газових труб і ГРП 37 може вибухнути. Можливий витік газу, що може призвести до отруєння громадян і / або безпідставного займання, всі перераховані наслідки призведуть до нанесення шкоди в особливо великих розмірах.

Інформуємо потенційних інвесторів і покупців, які хочуть придбати квартиру в даному самобуді, що на даний момент ведеться інспекція містобудівними органами та іншими службами на предмет фіксації порушень містобудівних норм.

Ми будемо продовжувати стежити за розвитком ситуації і інформувати громадськість про результати перевірок компетентних органів, ініційованих запитами нашого Адвокатського Бюро.