Close X

Гонорар адвоката

Оплата Клієнтом за надану роботу адвокату є гонораром.

Хочу сказати заздалегідь, що на цьому сайті Ви не знайдете детального прейскуранта за послуги адвоката, вартості ведення саме Вашої кримінальної, цивільної, господарської, адміністративної справи, так як кожен випадок є індивідуальним і вимагає певних витрат часу. Тому, рекомендуємо зателефонувати нам і ми з радістю відповімо на Ваші запитання.

Гонорар - передбачена угодою про надання правової допомоги винагорода за виконані адвокатом дії по наданню правової допомоги клієнту; гонорар не включає кошти, які вносяться клієнтом (його представником) на покриття фактичних витрат, пов'язаних з виконанням угоди в інтересах клієнта.

Питання способу і порядку оплати є вагомою деталлю в роботі між клієнтом і адвокатом.

Тому, говорити про стандартний підхід і фіксовану оплату за надані адвокатом послуги буде некоректним. Не завжди на першій зустрічі з клієнтом вдається оцінити весь обсяг робіт. Бувають ситуації, коли під час надання правової допомоги виявляються обставини (дані обставини важливі для досягнення бажаного клієнтом результату) про які клієнт не повідомив на перших зустрічах. Слід враховувати той факт, що події, що відбулися з клієнтом і ряд доказів, очевидно, містять все необхідне для прийняття процесуального рішення на користь клієнта. На практиці не завжди виходить так, оскільки, необхідна робота для отримання або спростування низки доказів які мають відомості про обставини мають значення для справи за участю клієнта.

Тому, при визначенні розміру гонорару враховується ряд факторів:

  1. обсяг часу і роботи, які потрібні для належного виконання доручення;
  2. ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення;
  3. необхідність досвіду для його успішного завершення;
  4. ймовірність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання в звичайному часовому режимі;
  5. необхідність виїзду у відрядження;
  6. досягнення за результатами виконання доручення позитивного результату, якого бажає клієнт;
  7. особливі або додаткові вимоги клієнта щодо строків виконання доручення;
  8. характер і тривалість професійних відносин даного адвоката з клієнтом;
  9. важливість доручення для клієнта;
  10. роль адвоката в досягненні гіпотетичного результату, якого бажає клієнт.

До того ж, розмір гонорару адвоката, безумовно, залежить і від стадії, на якій ви звернулися для вирішення вашої ситуації. Наприклад, гонорар адвоката в суді першої інстанції буде меншим, ніж на стадії апеляційного оскарження рішення суду.

При підписанні договору про надання правової допомоги, клієнт вносить аванс і далі спільно вибираємо форму розрахунку, яка доречна в даній справі і підходить клієнту. Можливі варіанти форм розрахунку:

Фіксована вартість послуг визначається виходячи із складності справи і її тривалості (при веденні судових справ, отримання дозвільної документації, реєстраційні дії)
Абонентська є комплексним наданням юридичних послуг, вартість яких залежить від кількості годин, які ви обираєте, виходячи з очікуваної кількості юридичної роботи, і оплачуєте щомісячно
Почасова клієнт оплачує тільки фактично виконану роботу виходячи з кількості витраченого на це часу і тарифної ставки. Базова тарифна ставка встановлюється за одну годину роботи
Преміальний гонорар як правило, це оплата за підвищену складність справи. Клієнт сплачує за ведення справи фіксовану винагороду (для покриття фактичних витрат) і в разі позитивного її закінчення сплачує основну суму, яка оговорюється на початку роботи у справі. Як правило, це відсоток від вартості справи

Варто додати, що під час першого візиту клієнта, адвокат може приблизно підрахувати витрати по справі та необхідну кількість часу на вирішення питання, однак, в процесі роботи часто виникають додаткові питання, які можуть ускладнити рішення і потягти додаткові витрати.