При будь-якій консультації з клієнтом необхідно врахувати місце і враховувати наявність часу, як у адвоката, так і у клієнта. Питання про місце зустрічі має велике значення. Найбільш оптимальним місцем проведення зустрічі є офіс або будь-яке інше робоче місце адвоката, оскільки як відволікання на відвідувачів кафе чи ресторану, так і розуміння учасників, що на цю зустріч одна із сторін виділила недостатньо часу - буде працювати проти наших спільних цілей.
Необхідно точно розуміти якою кількістю часу володієте Ви і ваш клієнт. Дуже важливо для адвоката мати почуття власної гідності, поважаючи той тягар, який він взяв на себе як адвокат, і розуміти значущість своєї функції в здійсненні порушених або оспорюваних прав. При організації або проведенні зустрічі варто з'ясувати у клієнта, якою кількістю часу він має в своєму розпорядженні, і уточнити, чи буде цього часу достатньо для проведення якісної консультації. На самому початку зустрічі потрібно з'ясувати очікування клієнта від участі вас як адвоката в захисті його прав та інтересів, а також від цієї зустрічі в цілому. В процесі зустрічі варто проінформувати клієнта про всі можливі варіанти його дій з роз'ясненням відповідних процедур.
Слід пам'ятати що активне слухання клієнта дасть необхідний ефект при виборі найбільш прийнятною позиції клієнта, оскільки він точно знає що йому цікаво і необхідно. Використовуючи навички активного слухання, слід використовувати всі інструменти і методи: чергувати відкриті і закриті питання, ставити уточнюючі, спостерігати за вербальними і невербальними реакціями співрозмовника, це дає можливість з'ясувати найбільш «гострі» кути в процесі розмови і повернути розмову в потрібне русло. Крім того, активне слухання дозволяє привернути до себе клієнта і викликати почуття довіри, що також важливо при роботі з клієнтом. Також при спілкуванні необхідно застосовувати навички емпатії, яка проявляється у вербальному і невербальному прояві. Тактика перебивання клієнта і обговорювання, як краще вчинити, дає не завжди очікуваний результат зустрічі для клієнта і адвоката, а іноді прямо протилежний.
Не забувайте розповідати клієнту про наслідки, тих чи інших дій, вартості судових витрат, і інших витрат, серед яких і вартість роботи експертів з того чи іншого питання, необхідність допоміжного персоналу, транспортні витрати, витрати, пов'язані з відрядженнями. Також важливе питання, яке стоїть обговорити з клієнтом, - розмір вашого гонорару, а також терміни, форми і порядок його внесення, оскільки бувають випадки, коли, обговоривши питання гонорару клієнт зважує всі обставини і вибирає максимально прийнятний запропонований вами варіант.
Адвокат повинен випромінювати впевненість у власних силах, володіти навичками і практичним досвідом як hard skills, так і soft skills. Ставлячи впевнений курс, адвокат, керуватиме ефективно цією консультацією. Пам'ятайте, що клієнту завжди важливі його проблеми і не варто занурюватися з ним в його пральну машину, так як про його проблеми з вашими емоціями можна говорити нескінченно довго, втрачаючи один з найкоштовніших ресурсів - час. Крім того, слід завжди пам'ятати, що людині потрібна правова допомога, своєчасна і професійна. І якщо в процесі упущено час, це може привести до менш ефективного захисту прав і свобод, а іноді і зовсім завдати шкоди інтересам конкретного клієнта або інших справах, які перебувають в провадженні у адвоката.